Музей Бруно Шульца

Дрогобич, Львівська область

Однин з музеїв Дрогобича присвячений людині, яка вважала це місто центром світу. Це був польський письменник, художник та просто талановита творча людина — Бруно Шульц. Він все своє життя провів у Дрогобичі. Це була неординарна особистість, яка не може похвалитись великою кількістю своїх творів. Проте його творчість була настільки яскравою, що кожне його творіння стало справжнім скарбом літератури та живопису.

Музей Бруно Шульца

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Музей Шульца відкрили у 2003 р. за ініціативою першого керівника Полоністичного науково-інформаційного центру Ігоря Менько.  У музеї представлені перші видання  творів письменника. Одне з них — «Цінамонові крамниці», видані у Варшаві в 1934 р. Серед експонатів зібрану величезну фотоколекцію, екслібриси та бібліотека «Другого автора». Нині декілька країн прагнуть назвати автора «своїм» митцем, оскільки він заслужено вважається одним з найкращих митців світу, що зміг своєю творчістю відобразити дух сучасної для нього доби. 

Цікаві факти:

Більше 300 графічних робіт художника зберігається не на його Батьківщині, а в Музеї літератури ім. А. Міцкевича, що знаходиться у Варшаві.

Перед смертю Шульц намалював настінні фрески на «віллі Ландау». Їх фрагменти нелегально вивезли до ізраїльського інституту пам’яті «Яд Ваем».

Інтерес до творчості письменника з’явився лише через 60 років, після його смерті.

Музей Бруно Шульца на карті України

Інші місця з категорії "Музеї" в місті Дрогобич

Популярні локації поблизу

Музей-церква святого Юра

Музей-церква святого Юра

Багато пам’ятників Закарпаття здатні вразити та закарбуватись у пам’яті кожного мандрівника. Проте найбільш вражаюча серед них – церква святого Юра у Дрогобичі.
Костел св. Варфоломія

Костел св. Варфоломія

Костел Святого Варфоломія — одна з найстаріших будівель Дрогобичу та яскравий приклад, як готову споруду перебудували у храм.
Монастир святих апостолів Петра і Павла

Монастир святих апостолів Петра і Павла

Яскравий взірець сакральної архітектури кінця ХІХ ст. — комплекс монастирських приміщень святих апостолів Петра і Павла у Дрогобичі.
Собор Пресвятої Трійці

Собор Пресвятої Трійці

Собор Пресвятої Трійці — взірець сакральної архітектури XVII-XIX ст. Майже сто років він пропрацював як кармелітський костел, а згодом був монастирем.
Солеварня

Солеварня

Побачити на власні очі найстаріший вид бізнесу у Європі можна у місті Дрогобич, де знаходиться багатовікова солеварня.
Хоральна синагога

Хоральна синагога

На початку XIX ст. в Дрогобичі знаходилось близько 20 синагог, проте через війни до нашого часу дійшло лише вісім. Одна з них — хоральна синагога на вул. П. Орлика.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.