Монастир святих апостолів Петра і Павла

вулиця Стрийська 1, Дрогобич, Львівська область

Яскравий взірець сакральної архітектури кінця ХІХ ст. — комплекс монастирських приміщень святих апостолів Петра і Павла у Дрогобичі. Монастир святих апостолів Петра і Павла побудували на місці старого спаленого монастиря. Будівництво храмового комплексу було заплановано на кінець XVIII ст. Проте, через перший поділ Речі Посполитої, його було відкладено до 1775 р. Оскільки нова будівля була з дерева, вона була повністю знищена пожежею у 1825 р. Тоді ігумен Йосафат Качановський попросив дозволу у австрійської влади повторно звести монастир, проте вже з каменю.

Монастир святих Петра і Павла

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Будівництво тривало три роки. Його освячення відбулось у 1831 р. З моменту відкриття в монастиря були нелегкі часи. Його приміщення використовували у якості учбового закладу, тимчасової в’язниці, клубу для танців та в якості медичної лабораторії. Лише з 1990 р. він продовжив свою діяльність у якості божого храму.

Монастир святих апостолів Петра і Павла на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Дрогобич

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Музей-церква святого Юра

Музей-церква святого Юра

Багато пам’ятників Закарпаття здатні вразити та закарбуватись у пам’яті кожного мандрівника. Проте найбільш вражаюча серед них – церква святого Юра у Дрогобичі.
Костел св. Варфоломія

Костел св. Варфоломія

Костел Святого Варфоломія — одна з найстаріших будівель Дрогобичу та яскравий приклад, як готову споруду перебудували у храм.
Собор Пресвятої Трійці

Собор Пресвятої Трійці

Собор Пресвятої Трійці — взірець сакральної архітектури XVII-XIX ст. Майже сто років він пропрацював як кармелітський костел, а згодом був монастирем.
Солеварня

Солеварня

Побачити на власні очі найстаріший вид бізнесу у Європі можна у місті Дрогобич, де знаходиться багатовікова солеварня.
Хоральна синагога

Хоральна синагога

На початку XIX ст. в Дрогобичі знаходилось близько 20 синагог, проте через війни до нашого часу дійшло лише вісім. Одна з них — хоральна синагога на вул. П. Орлика.
Церква святої Параскевії

Церква святої Параскевії

Церква святої Парасковії — наймолодший дерев’яний храм, що знаходиться в західній частині Дрогобича.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.