Ужгородський провулок, Дрогобич, Львівська область

Побачити на власні очі найстаріший вид бізнесу у Європі можна у місті Дрогобич, де знаходиться багатовікова солеварня. Саме по видобутку солі це місто було відоме багатьом купцям, що приїжджали сюди за сіллю. Завдяки солеварням місто було забезпечене всім необхідним: прокладали дороги, будували церкви та інші будівлі.

Солеварня

Фото з сайту www.pravda.com.ua

Солеварня являє собою комплекс будівель. Їх побудували ще в 1250 р. Багато з них знаходиться в занедбаному стані. Деякі конструктивні частини основної будівлі складаються з дерев’яних конструкцій XV ст. В діючій солеварні глибина шахти сягає 50 м. Вона почала свою роботу ще у 1473 р. Звідти, за допомогою насосів, викачують розсіл, який потім виварюють для видобутку солі.

Цікаві факти:

  • На гербі міста зображено 9 конусів, стопок солі, які нагадують, що Дрогобич здавна вважався містом, де виготовляли, продавали та купляли сіль.
  • Будинки, де відстоюється сіль, зведені з дерева без використання цвяхів. Їх стіни та навіть фундаменти повністю просолені за роки роботи.
  • Виробництво солі ведеться у п’ять етапів: випомповують ропи з шахти, очищують сіль у відстійниках, випаровують сіль у ваннах, розмелюють та пакують.
  • У солеварні також є інша назва — «Королівська».

 

Солеварня на карті України

Популярні локації поблизу

Музей-церква святого Юра

Музей-церква святого Юра

Багато пам’ятників Закарпаття здатні вразити та закарбуватись у пам’яті кожного мандрівника. Проте найбільш вражаюча серед них – церква святого Юра у Дрогобичі.
Костел св. Варфоломія

Костел св. Варфоломія

Костел Святого Варфоломія — одна з найстаріших будівель Дрогобичу та яскравий приклад, як готову споруду перебудували у храм.
Монастир святих апостолів Петра і Павла

Монастир святих апостолів Петра і Павла

Яскравий взірець сакральної архітектури кінця ХІХ ст. — комплекс монастирських приміщень святих апостолів Петра і Павла у Дрогобичі.
Собор Пресвятої Трійці

Собор Пресвятої Трійці

Собор Пресвятої Трійці — взірець сакральної архітектури XVII-XIX ст. Майже сто років він пропрацював як кармелітський костел, а згодом був монастирем.
Хоральна синагога

Хоральна синагога

На початку XIX ст. в Дрогобичі знаходилось близько 20 синагог, проте через війни до нашого часу дійшло лише вісім. Одна з них — хоральна синагога на вул. П. Орлика.
Церква святої Параскевії

Церква святої Параскевії

Церква святої Парасковії — наймолодший дерев’яний храм, що знаходиться в західній частині Дрогобича.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.