Музей-церква святого Юра

вулиця Солоний Ставок 23, Дрогобич, Львівська область

Багато пам’ятників Закарпаття здатні вразити та закарбуватись у пам’яті кожного мандрівника. Проте найбільш вражаюча  серед них – церква святого Юра у Дрогобичі, побудована без єдиного цвяха.. Це дійсно унікальна дерев’яна споруда належить до пам’яток сакральної архітектури Галичини. Вважається, що вона була побудована наприкінці 15 ст. у селі Навдієво (Івано-Франківська область).  У 1656 р. її по частинам перевезли та встановили на місці спаленого храму.

Церква святого Юра

Фото з сайту zmistovno.com.ua

Унікальність католицької церкви святого Юра не лише в її віці, а й унікальності внутрішніх розписів, які з’явились лише на кінці 17 – початку 18 ст. Їх авторами є Стефан Медицький, його сини й учні. Завдяки деталізованим зображенням можна уявити, як бачили християнство декілька століть назад наші предки.

Цікаві факти:

  • Церкву святого Юра виміняли у селян за сіль.
  • Дзвіниця храму була зведена у 1670 р., після перевезення церкви до Дрогобичу.
  • Розписи на стінах церкви виконувались лише натуральними фарами, які виготовляли з кольорової глини, коренів висушених рослин, яєчного жовтка та свяченої води.
  • Завдяки вимочуванню деревини у спеціальному соляному розчині будівельникам вдалось зробити церкву міцною та витривалою.

Музей-церква святого Юра на карті України

Поширені запитання про Музей-церква святого Юра

  • Церква святого Юра - одна з найкраще збережених пам'яток в Україні і належить до давньої української сакральної архітектури. Також церква має дуже багато цікавих розписів та побудована без єдиного цвяха.

  • В церкві дуже багато розписів і іконостас які є найбільшою цінністю церви. Унікальність розписів  є те що вони дають змогу зазирнути в минуле і дають сучасності уявлення про те, яким бачили світ наші предки.

Інші місця з категорії "Музеї" в місті Дрогобич

Популярні локації поблизу

Костел св. Варфоломія

Костел св. Варфоломія

Костел Святого Варфоломія — одна з найстаріших будівель Дрогобичу та яскравий приклад, як готову споруду перебудували у храм.
Монастир святих апостолів Петра і Павла

Монастир святих апостолів Петра і Павла

Яскравий взірець сакральної архітектури кінця ХІХ ст. — комплекс монастирських приміщень святих апостолів Петра і Павла у Дрогобичі.
Собор Пресвятої Трійці

Собор Пресвятої Трійці

Собор Пресвятої Трійці — взірець сакральної архітектури XVII-XIX ст. Майже сто років він пропрацював як кармелітський костел, а згодом був монастирем.
Солеварня

Солеварня

Побачити на власні очі найстаріший вид бізнесу у Європі можна у місті Дрогобич, де знаходиться багатовікова солеварня.
Хоральна синагога

Хоральна синагога

На початку XIX ст. в Дрогобичі знаходилось близько 20 синагог, проте через війни до нашого часу дійшло лише вісім. Одна з них — хоральна синагога на вул. П. Орлика.
Церква святої Параскевії

Церква святої Параскевії

Церква святої Парасковії — наймолодший дерев’яний храм, що знаходиться в західній частині Дрогобича.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.