вулиця Шпитальна 3, Івано-Франківськ, Івано-Франківська область

Палац Потоцьких у Івано-Франківські — одна з цінних пам’яток міста, яка нагадує про видатні часи перебування польського коронного гетьмана Андрія Потоцького. Будівля служила домівкою для його сім’ї, а згодом стала місцем для розміщення військового госпіталю за рішенням влади Австрійської імперії, яка відібрала палац у шляхтича через борги.

Палац Потоцьких

Фото з сайту gk-press.if.ua

Початок будівництва палацу припадає на 1672 р., проте завершили його лише у 1980-х роках. Загальна площа палацу складає 5,17 тис. м. кв. Нині тут постійно проводиться ряд заходів: різноманітні фестивалі, зйомки музичних кліпів.

Цікаві факти:

  • Палац Потоцьких раніше мав систему потайних ходів
  • Одна з назв палацу — «Бліх», що означає місце поблизу річки, яке використовували для вибілювання тканин.
  • Розміщення в палаці шпиталю призвело до значних змін в оздобленні будівлі, що призвело до великих втрат її як цінної пам’ятки архітектури.
  • У 1944 р. у сквері палацу були демонстративно страчені українськи патріоти. Це було зроблено для залякування місцевих жителів.

Палац Потоцьких на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Івано-Франківськ

Популярні локації поблизу

Галицький національний природній парк

Галицький національний природній парк

Природний парк — природоохоронна територія в Україні. Парк знаходиться в межах Галицького району Івано-Франківської області.
Анатомічний музей

Анатомічний музей

Один із найновіших музеїв Івано-франківська — Анатомічний музей, відкритий у 2015 р. в одному з корпусів Національного медичного університету.
Ратуша

Ратуша

Прагнете поглянути на чудовий краєвид, що відкривається на Івано-Франківськ з пташиного польоту? Тоді варто піднятись на одну з найвищих будівель міста — Ратушу.
Вірменська церква

Вірменська церква

Серед місцевої забудови Івано-Франківська, поруч з величною ратушою, знаходиться велична Вірменська церква.
Івано-Франківський національний академічний обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка

Івано-Франківський національний академічний обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка

Історія першого на Прикарпатті драматичного театру ім. І. Франка розпочалась ще в 1939 р. Проте сам театр отримав власне приміщення лише у 1980 р.
Стометрівка

Стометрівка

В Івано-Франківську є одна особлива вулиця, яка вражає як довжиною, так і своєю історичною цінністю — вулиця Незалежності.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.