вулиця Незалежності, Івано-Франківськ, Івано-Франківська область

В Івано-Франківську є одна особлива вулиця, яка вражає як довжиною, так і своєю історичною цінністю — вулиця Незалежності. Насправді її довжина становить 450 м, проте вона має популярну серед місцевих жителів назву — «Стометрівка». Вулиця простягається від Вічової площі до вул. Івана Франко. Заклали вулицю Незалежності ще під час Радянського Союзу. Вважається, що саме по цій вулиці знаходяться найкращі магазини, готелі та найзатишніші кав’ярні та ресторани міста.

Стометрівка

Фото з сайту pravda.if.ua

Неможливо не помітити вздовж Стометрівки різні ковані вироби. З кожним роком їх кількість лише зростає, адже після кожного щорічного фестивалю ковальського мистецтва тут часто залишається одна зі скульптур.   

Цікаві факти:

  • Стометрівка є однією з десяти найгарніших вулиць Івано-Франківська.
  • На вулиці частенько можна побачити старенького чоловіка на прізвисько Дай Пару Копійок. Він просить у перехожих «пару копійок», а за отримані гроші говорить «компліменти».
  • Одна з найвідоміших кованих скульптур міста — Дерево щастя.

Стометрівка на карті України

Інші місця з категорії "Інше" в місті Івано-Франківськ

Популярні локації поблизу

Галицький національний природній парк

Галицький національний природній парк

Природний парк — природоохоронна територія в Україні. Парк знаходиться в межах Галицького району Івано-Франківської області.
Анатомічний музей

Анатомічний музей

Один із найновіших музеїв Івано-франківська — Анатомічний музей, відкритий у 2015 р. в одному з корпусів Національного медичного університету.
Палац Потоцьких

Палац Потоцьких

Палац Потоцьких в Івано-Франківськ — одна з цінних пам’яток міста, яка нагадує про видатні часи перебування польського коронного гетьмана Андрія Потоцького.
Ратуша

Ратуша

Прагнете поглянути на чудовий краєвид, що відкривається на Івано-Франківськ з пташиного польоту? Тоді варто піднятись на одну з найвищих будівель міста — Ратушу.
Вірменська церква

Вірменська церква

Серед місцевої забудови Івано-Франківська, поруч з величною ратушою, знаходиться велична Вірменська церква.
Івано-Франківський національний академічний обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка

Івано-Франківський національний академічний обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка

Історія першого на Прикарпатті драматичного театру ім. І. Франка розпочалась ще в 1939 р. Проте сам театр отримав власне приміщення лише у 1980 р.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.