вулиця Вірменська 6, Івано-Франківськ, Івано-Франківська область

Серед місцевої забудови Івано-Франківська, поруч з величною ратушою, знаходиться велична Вірменська церква. Її заснували ще в 1762р, коли значною частиною населення колишнього міста Станіслава були вірмени. До тих пір там була дерев’яна церква. Новий храм звели у вичурному стилі бароко. Його інтер’єри прикрашають орнаменти, скульптури та гарні живописи, які виконав послідовник художника-монументаліста С. Строїнського — Я. Солецький.

Вірменська церква

Фото з сайту planetofhotels.com

У радянські часи приміщення церкви використовували у якості художньої майстерні, а згодом — як музей релігії та атеїзму. Лише з 1990 р. тут знову продовжили проводити православні богослужіння.

Цікаві факти:

  • Кількість віруючих на богослужіннях старого дерев’яного храму значно збільшилась після того, як одна з ікон Діви Марії почала мироточити. Це стало приводом для будівництва кам’яного храму.
  • У центральній частині вівтаря зберіглась вівтарна плита Хачкар, виконана у вірменському стилі.
  • Пожежа 1868 р. сильно пошкодила церкву, тому при її відбудові були зменшені по висоті круглі вежі на головному фасаді, їх входи замуровали, а на фронтоні зникла невеличка башта.

Вірменська церква на карті

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятники" в місті Івано-Франківськ

Популярні локації поблизу

Музей етнографії і побуту

Музей етнографії і побуту

Музей етнографії і побуту створено у 1989 р. Музей нараховує більше 4 тисяч унікальних експонатів
Галицький національний природній парк

Галицький національний природній парк

Природний парк — природоохоронна територія в Україні. Парк знаходиться в межах Галицького району Івано-Франківської області.
Анатомічний музей

Анатомічний музей

Один із найновіших музеїв Івано-франківська — Анатомічний музей, відкритий у 2015 р. в одному з корпусів Національного медичного університету.
Палац Потоцьких

Палац Потоцьких

Палац Потоцьких в Івано-Франківськ — одна з цінних пам’яток міста, яка нагадує про видатні часи перебування польського коронного гетьмана Андрія Потоцького.
Ратуша на площі Ринок

Ратуша на площі Ринок

Прагнете поглянути на чудовий краєвид, що відкривається на Івано-Франківськ з пташиного польоту? Тоді варто піднятись на одну з найвищих будівель міста — Ратушу.
Івано-Франківський національний академічний обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка

Івано-Франківський національний академічний обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка

Історія першого на Прикарпатті драматичного театру ім. І. Франка розпочалась ще в 1939 р. Проте сам театр отримав власне приміщення лише у 1980 р.

Міста, які мають місця з категорії "Архітектурні пам'ятники" в регіоні

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.