вулиця Вірменська 6, Івано-Франківськ, Івано-Франківська область

Серед місцевої забудови Івано-Франківська, поруч з величною ратушою, знаходиться велична Вірменська церква. Її заснували ще в 1762р, коли значною частиною населення колишнього міста Станіслава були вірмени. До тих пір там була дерев’яна церква. Новий храм звели у вичурному стилі бароко. Його інтер’єри прикрашають орнаменти, скульптури та гарні живописи, які виконав послідовник художника-монументаліста С. Строїнського — Я. Солецький.

Вірменська церква

Фото з сайту planetofhotels.com

У радянські часи приміщення церкви використовували у якості художньої майстерні, а згодом — як музей релігії та атеїзму. Лише з 1990 р. тут знову продовжили проводити православні богослужіння.

Цікаві факти:

  • Кількість віруючих на богослужіннях старого дерев’яного храму значно збільшилась після того, як одна з ікон Діви Марії почала мироточити. Це стало приводом для будівництва кам’яного храму.
  • У центральній частині вівтаря зберіглась вівтарна плита Хачкар, виконана у вірменському стилі.
  • Пожежа 1868 р. сильно пошкодила церкву, тому при її відбудові були зменшені по висоті круглі вежі на головному фасаді, їх входи замуровали, а на фронтоні зникла невеличка башта.

Вірменська церква на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Івано-Франківськ

Популярні локації поблизу

Музей етнографії і побуту

Музей етнографії і побуту

Музей етнографії і побуту створено у 1989 р. Музей нараховує більше 4 тисяч унікальних експонатів
Галицький національний природній парк

Галицький національний природній парк

Природний парк — природоохоронна територія в Україні. Парк знаходиться в межах Галицького району Івано-Франківської області.
Анатомічний музей

Анатомічний музей

Один із найновіших музеїв Івано-франківська — Анатомічний музей, відкритий у 2015 р. в одному з корпусів Національного медичного університету.
Палац Потоцьких

Палац Потоцьких

Палац Потоцьких в Івано-Франківськ — одна з цінних пам’яток міста, яка нагадує про видатні часи перебування польського коронного гетьмана Андрія Потоцького.
Ратуша

Ратуша

Прагнете поглянути на чудовий краєвид, що відкривається на Івано-Франківськ з пташиного польоту? Тоді варто піднятись на одну з найвищих будівель міста — Ратушу.
Івано-Франківський національний академічний обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка

Івано-Франківський національний академічний обласний музично-драматичний театр ім. І. Франка

Історія першого на Прикарпатті драматичного театру ім. І. Франка розпочалась ще в 1939 р. Проте сам театр отримав власне приміщення лише у 1980 р.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.