площа Катедральна 1, Львів, Львівська область

Гуляючи Львовом, важко не помітити посеред центру міста темні фасади каплиці Боїмів. Ця споруда вважається шедевром львівського ренесансу, в якому гармонійно поєднані між собою традиції будівництва з дерева та кам’яного декору.

Каплиця була побудована купцем Георгієм Боїмом, якого запросив до України король Стефан Баторій. Вважається, що каплиця будувалась за проектом архітектора Вроцлава Андрія Бемера у 1609-1611 роках.

Фото з сайту prolviv.com

 Скульптурне оздоблення будівлі вирізняється проробкою деталей, їх надмірністю та складністю створюваних композицій. Декор датується 1612-1615 роками. Автори-скульптори – Ян Пфістер, Гануш Шольц. Фасад мимоволі викликає зацікавленість перехожих своїми церковними сюжетами, що прикрашають всі стіни.

Інтер’єри каплиці прикрашені фресковими портретами. На східній стіні — зображення Георгія Боїма та йго дружини, на північній — Ієсус Христос та Богоматір, верхню частину прикрашає рельєф із зображення Юрія Змієносця. 

З XVII до XVIII ст. каплиця була сховищем 14 членів сім’ї Боїмів. Проте у повоєнні роки її перетворили на складське приміщення. Лише у 1969 році її зробили першою філією картинної галереї.

Цікаві факти:

  • На даху каплиці постать Ісуса, а знизу напис, який закликає перехожих зупинитись та подумати, чи його страждання більші за страждання Ісуса.
  • Спочатку каплиця була різнокольоровою.
  • Існує легенда, що сім’я Боїмів могла переходити по підземним проходам від свого житла до каплиці.
  • До ХІХ ст. у каплиці, у криптах були поховані три покоління сім’ї Боїмів. Проте за наказом Автро-Угорської влади, їх тіла були перераховані на львівському цвинтарі.

Вартість квитка: дорослий — 50 грн, студентський - 30 грн, дитячий — 20 грн.

Вартість екскурсії: від 30 до 90 грн

Каплиця Боїмів на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Львів

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Площа Ринок

Площа Ринок

Це не лише сама відома площа, яка розміщена в центральній частині міста, але й центр культурного дозвілля львів’ян
Італійський дворик

Італійський дворик

Гуляючи Львовом варто придивлятись не лише до будинків на вулицях, але й до їх двориків. Один із найвідоміших серед них – Італійський дворик.
Будинок вчених

Будинок вчених

Для жителів Львову ця будівля більше відома як Шляхетне казино, проте нині це Будинок вчених. Будівлю побудували у 1897-1898 роках за проектом віденських архітекторів...
Домініканський собор (костел св. Євхаристії)

Домініканський собор (костел св. Євхаристії)

Домініканський собор — велична споруда, яка зачаровує з першого погляду та викликає інтерес у перехожих. Монументальність собору, його могутні архітектурні об’єми...
Музей-аптека

Музей-аптека

Унікальний музей-аптека у Львові дозволить кожному зазирнути за завісу історії та дізнатись про те, як у давнину виглядала аптекарська справа...
Музей ідей у Львові

Музей ідей у Львові

У центральній частині старого міста, на території оборонного комплексу, в підвалах Бернадинського монастиря, засновано Музей ідей.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.