Берегове

Берегове — невелике місто та водночас центр угорської культури в Україні. Воно знаходиться в живописній місцевості, у підніжжя гір, які засаджені виноградниками. Існує дві версії заснування міста. Перша — легенда, за якою будівництво міста розпочалось із костелу Воздвиження Святого Хреста. Його збуджував за знайдені кошти пастух Сас. Друга версія – поселення з’явилось у 1063 р., його засновником вважається герцог Ламперт.

 

За історію існування місто змінювало назву. У ХІІ ст. воно називалось Лампертсас, з 1504р. в деяких історичних документах воно згадується як Берегсас. На початку ХХ ст., коли місто перейшло під владу Чехословаччини, воно отримало назву — Берегове.

У місті Берегове багато місць для прогулянок. Його центральна площа — не лише серце міста, а й зосередження найбільш відомих пам’ятників архітектури: Закарпатський Угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ, Воздвиженський костел, мала синагога та ін.

Місто славиться виноробством, тому тут варто відвідати дегустаційну залу Чизай та музей винороба Чиза. Для тих, хто полюбляє оздоровчий відпочинок, слід звернути увагу на термальні басейни європейського рівня. А справжнім гурманам — покуштувати страви місцевої угорської кухні.

Берегове — ідеальне місце для відпочинку. Тут серед старовинних вуличок можна побачити не лише пам’ятки з вишуканою архітектурою, а розкішні історичні об’єкти «столичних» масштабів. Візит до міста не залишить без вражень та пам’ятних подарунків.

 

 

Берегове на карті України

Місця, які можуть бути для вас цікавими з цього міста

Костел Воздвиження Святого Хреста

Костел Воздвиження Святого Хреста

У центрі міста Берегове знаходиться напрочуд гарний костел Воздвиження Святого Хреста.
Музей винороба Чиза

Музей винороба Чиза

Перший український Музей історії та культури виноробства на Західній Україні — Музей винороба Чиза.
Графський двір князя Габора Бетлена

Графський двір князя Габора Бетлена

У місті Берегове є багато гарних та старовинних споруд, серед них — палац князя Габора Бетлена (Графський двір).

Категорії, які можуть бути цікавими для вас у цьому місті

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.