Національний заповідник «Хортиця»

вул. Старого редуту, 9, 69017 Запоріжжя, Запорізька область

«Хортиця» — одне з найпопулярніших і відомих місць України. Це найбільший острів на Дніпрі, площа якого сягає 23,5 кв. км. Це історичне місце, де й досі знаходять різноманітні залишки кам’яних поселень людей, що проживали тут більш ніж 3,5 тис років тому. У VII-III ст. до н. е. тут проживали племена скіфів та сарматів. Знайдені мечі та згадки у давньоруських літописах свідчать про те, що саме тут збирались княжі дружини перед стратегічними війнами. З «хортицею» тісно пов’язані імена відомих козацьких вояків: Я. Шахова, П. Сагайдачного, Б. Хмельницького та І. Сулими. З 1965 р. це місце було визнане Державним історико-культурним заповідником. Зараз тут знаходяться найвідоміші туристичні місця: «Запорізька січ», «Музей судноплавства», скіфський стан, святилища.

Фото з сайту twitter.com

Вражає свою красою й оточуюча природа, тому варто прогулятись західною частиною острова, де знаходиться «Хортицький лабіринт» та дендропарк.

Цікаві факти:

  • Площа острову займає майже 10% від площі Запоріжжя.
  • На острові проводять дивовижні козацькі виступи, які вражають майстерністю учасників та неймовірними видовищними постановками.
  • У південній частині острова знаходиться заповідна зона «Протовче», де раніше було поселення Протовче. Тут досі є багато рідкісних рослин та різноманітні види рослин і тварин.

 

Національний заповідник «Хортиця» на карті України

Популярні локації поблизу

Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад»

Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад»

Одне з найкращих місць для прогулянок з дітьми у Запоріжжі — міський ботанічний дитячий ботсад.
Музей науки у Фліка

Музей науки у Фліка

Музей науки у Фліка - місце, де здійснюються дитячі мрії та швидко і з користю минає час дітлахів.
Музей техніки «Фаетон»

Музей техніки «Фаетон»

Заснований лише у 2001 р. музей техніки «Фаетон» заслужено називається одним з найцікавіших не лише у Запоріжжі, але й в Україні.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.