Вулиця Ольги Кобилянської

Вул. Ольги Кобилянської, Чернівці, Чернівецька область

Вулиця Ольги Кобилянської — не лише популярна туристична локація м. Чернівці, але й його гордість та прикраса. Це єдина пішохідна вулиця міста, яка відрізняється своєю цікавою 300-річною історією та унікальною архітектурою. Якщо вірити розповідям, то вулиця була настільки важливою для містян, що її підмітали букетами троянд Про це свідчить пам’ятник двірнику, встановлений тут у 2017 р. Також в історичних записах вказано, що а селяни, які приїжджали сюди торгувати, попередньо чистили взуття від бруду перед тим, як пройтись по цій вулиці.

Вулиця Ольги Кобилянської

Особливість вул. Кобилянської відчувається в кожній деталі: над високими арочними проїздами досі, з часів електрифікації міста, встановлені старовинні ліхтарики; для перехожих встановлено багато зручних лавок, тротуари прикрашені деревами в горщиках, у повітрі відчувається запах смаженої кави, а з місцевих кав’ярень та ресторанів лунають звуки музики.

Вулиця Кобилянської буде цікава не лише як місце для прогулянок, а й як епіцентр важливих архітектурних пам’яток. Майже кожен будинок має унікальну історію:

  • У будинку №1 понад 100 років постійно розміщуються банківські установи. На першому поверсі знаходиться «Панська гуральня», де можна поласувати стравами буковинської кухні.
  • У ХІХ ст. улюбленим місцем відпочинку місцевої еліти був будинок №3. Тут заможна молодь грала в більярд та влаштовувала танцювальні вечори при свічках.
  • Будинок №12 відзначився велетенським дзеркалом (висота 4 м), яке належало розкішній фотостудії, яка колись знаходилась у цій будівлі. Майже 100 років тому тут знаходилась крамниця з продажу порцеляни та гутного скла. Нині головна родзинка цього місця — кав’ярня-музей, яка була заснована австрійськими бізнесменами.
  • Найстаріша будівля вулиці — будинок №22.
  • У будинку №28 знаходиться Чернівецький обласний краєзнавчий музей.
  • Місцевий РАГС знаходиться у будинку №29.
  • Будинок №40 — місце, яке оминають забобонні люди, оскільки в цій будівлі 13 вікон.
  • Будинок №40, виконаний у готичному стилі, — Німецький дім, де знаходиться музей Георгія Дроздовського. Це був видатний німецький поет, народжений в Чернівцях.

Неподалік від вул. Кобилянської знаходяться одні з головних пам’яток міста: собор Святого Духа ХІХ ст., вірменська церква та ратуша.

Вулиця Ольги Кобилянської на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Чернівці

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.