Чернівецький національний університет

вулиця Коцюбинського 2, Чернівці, Чернівецька область

У Чернівцях є багато старих та гарних споруд, проте жодна з них не може порівнятись із Чернівецьким національним університетом, що увійшов до спадщини ЮНЕСКО. Архітектурний ансамбль, що споруджувався близько 20 років (з 1864 по 1882 рр.) приваблює здалеку своїм теракотовим кольором, високими вежами та об’ємами. Архітектура будівлі вдало поєднує візантійський та романський стилі, вона масивна і разом з тим витончена. Її фасади прикрашені орнаментами та візерунками. Башту одного з комплексів прикрашено вінцем із зірками Давида — своєрідна подяка Буковинської митрополії австрійському уряду за його вклад у будівництво, яке обійшлось у 2 млн. злотих флоринів.

Чернівеський_університет

Фото з сайту www.ukraine-is.com

Корпуси колишньої резиденції митрополитів Буковини та Далмації утворюють внутрішній двір, територію за основним корпусом було перетворено на розкішний дендропарк. Проте дійсно вражаюча краса не лише в зовнішньому вигляді будівлі, але й в її інтер’єрах. Величезні зали відрізняють не лише кольором, а й матеріалами оздоблення. Кабінет ректора — Зелена зала виконано у ніжних блакитних тонах. Раніше її інтер’єр прикрашали портрети австрійських монархів, але їх знищили, коли землі Чернігівщини анексувала Румунія.

Червона зала відома оздобленням стін червоним шовком. Дерев’яна підлога виконана з паркету, виготовленого з дубу, червоного буку та зеленої липи. Багате вбрання нагадує про те, що колись це був Зал засідань Священного Синоду.

Червона_зала_Чернівецький_університет

Фото з сайту www.ukraine-is.com

Синодальна зала оздоблена чорним та білим мармуром. Її висота спочатку складала 20м, а зі стель звисають помпезні кришталеві люстри зі срібним оздобленням.

Мармурова_зала_університет_Чернівці


Фото з сайту www.ukraine-is.com

Чернівецький університет — те місце, яке варто відвідати, щоб у повній мірі відчути дух історії та те, наскільки вражаючою може бути архітектура України.   

Чернівецький національний університет на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Чернівці

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.