У Чернівцях є багато старих та гарних споруд, проте жодна з них не може порівнятись із Чернівецьким національним університетом, що увійшов до спадщини ЮНЕСКО. Архітектурний ансамбль, що споруджувався близько 20 років (з 1864 по 1882 рр.) приваблює здалеку своїм теракотовим кольором, високими вежами та об’ємами. Архітектура будівлі вдало поєднує візантійський та романський стилі, вона масивна і разом з тим витончена. Її фасади прикрашені орнаментами та візерунками. Башту одного з комплексів прикрашено вінцем із зірками Давида — своєрідна подяка Буковинської митрополії австрійському уряду за його вклад у будівництво, яке обійшлось у 2 млн. злотих флоринів.
Фото з сайту www.ukraine-is.com
Корпуси колишньої резиденції митрополитів Буковини та Далмації утворюють внутрішній двір, територію за основним корпусом було перетворено на розкішний дендропарк. Проте дійсно вражаюча краса не лише в зовнішньому вигляді будівлі, але й в її інтер’єрах. Величезні зали відрізняють не лише кольором, а й матеріалами оздоблення. Кабінет ректора — Зелена зала виконано у ніжних блакитних тонах. Раніше її інтер’єр прикрашали портрети австрійських монархів, але їх знищили, коли землі Чернігівщини анексувала Румунія.
Червона зала відома оздобленням стін червоним шовком. Дерев’яна підлога виконана з паркету, виготовленого з дубу, червоного буку та зеленої липи. Багате вбрання нагадує про те, що колись це був Зал засідань Священного Синоду.
Фото з сайту www.ukraine-is.com
Синодальна зала оздоблена чорним та білим мармуром. Її висота спочатку складала 20м, а зі стель звисають помпезні кришталеві люстри зі срібним оздобленням.
Фото з сайту www.ukraine-is.com
Чернівецький університет — те місце, яке варто відвідати, щоб у повній мірі відчути дух історії та те, наскільки вражаючою може бути архітектура України.