вул. Ковальська 6, Кам’янець-Подільський, Хмельницька область

У Старому місті Кам’янець-Подільського є багато цікавих споруд. Одна з них — оборонна споруда — Турецький бастіон, зведений турками у 1672 р. Вважається, що він є лише частиною оборонного комплексу, в якому головними були Польські ворота. Бастіон побудували з метою контролю доступу до міста.

Турецький бастіон

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Висота бастіону майже така, як у триповерхового будинку. Вона складає 11 м. Її фасад пронизує чотири аркові пройоми. Раніше за ними знаходились бруствери, каземати та амбразури для гармат. З появою у місті поляків бастіон втратив свою оборонну функцію. У XIX ст. тут знаходився театр Яна Пекарського.

Цікаві факти:

  • Турецький бастіон також має другу назву — форт Дальке. Її він отримав після 1753 р.. коли була проведена його реконструкція за проектом німецького інженера Християна Дальке.
  • Битва за Кам’янець-Подільський була з самого початку визначена. Оскільки 180 тисячній армії турків протистояло лише 5000 оборонців.
  • Вдале розміщення, міцна конструкція — зберегли бастіон від руйнування. Оскільки, поляки, увійшовши до міста після турків, вирішили, що бастіон ще їм знадобиться для захисту від ворогів.

Турецький бастіон на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Кам’янець-Подільський

Популярні локації поблизу

Кам’янець-Подільська фортеця

Кам’янець-Подільська фортеця

Чи доводилось вам гуляти коридорами кам’яної фортеці ХІІІ століття? Саме така красуня під назвою Старий Замок протягом останніх століть прикрашає Кам’янець-Подільськ.
Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла

Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла

Найнеординарніший костел Кам’янець-Подільського — собор св. Апостолів Петра та Павла. Це унікальний православний храм, архітектура якого включає в свій ансамбль мінарет.
Олександро-Невський  собор

Олександро-Невський собор

Початок будівництва Олександро-Невського собору припадає на 1891 р., коли на честь 100-ліття Поділля було вирішено приурочити будівництво нового храму.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.