Олександро-Невський собор

вулиця Соборна 2, Кам’янець-Подільський, Хмельницька область

Початок будівництва Олександро-Невського собору припадає на 1891 р., коли на честь 100-ліття Поділля було вирішено приурочити будівництво нового храму. Собор виконано в неовізантійському стилі. На той час це був один з найгарніших храмів Кам’янець-Подільського. Храм мав центральний високий купол, який з усіх сторін оточували напівкуполи. Над західним входом знаходилась дзвіниця. Головний вівтар собору був присвячений св. Олександру Невському, а південний — св. Великомучениці Катерини.

Олександро-Невський собор

Фото з сайту kamienec.livejournal.com

У 1936 р. собор було повністю розібрано під час правління радянської влади. На його місці зробили сквер із фонтаном, а в 1947 р. встановили пам’ятник Леніну та Сталіну. Сквер назвали на честь Котляревського. Лише наприкінці 1991 р. був виданий наказ — відновити святиню. Будівництво розпочалось у 1998 р. У 2011 р. новий Олександро-Невський собор освятив архієпископ Кам’янець-Подільського — Федот.

Цікаві факти:

  • На будівництво собору було витрачено близько 100 тис. карбованців. Гроші були зібрані Олександром-Невським у жителів міста.
  • Імператриця Олександра Федорівна пожертвувала на будівництво собору хрест.
  • Собор, побудований Олександром-Невським, на той час мав парове опалення.
  • За тим самим проектом у Санкт-Петербурзі побудовано церкву Милуючої Божої Матері.

Олександро-Невський собор на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Кам’янець-Подільський

Популярні локації поблизу

Кам’янець-Подільська фортеця

Кам’янець-Подільська фортеця

Чи доводилось вам гуляти коридорами кам’яної фортеці ХІІІ століття? Саме така красуня під назвою Старий Замок протягом останніх століть прикрашає Кам’янець-Подільськ.
Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла

Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла

Найнеординарніший костел Кам’янець-Подільського — собор св. Апостолів Петра та Павла. Це унікальний православний храм, архітектура якого включає в свій ансамбль мінарет.
Турецький бастіон

Турецький бастіон

У Старому місті Кам’янець-Подільського є багато цікавих споруд. Одна з них — оборонна споруда — Турецький бастіон, зведений турками у 1672 р.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.