Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла

вулиця Татарська 20, Кам’янець-Подільський, Хмельницька область

Найнеординарніший костел Кам’янець-Подільського — собор св. Апостолів Петра та Павла. Це унікальний православний храм, архітектура якого включає в свій ансамбль мінарет — елемент з мусульманської архітектури, на якому встановлена скульптура Божої Матері. Дерев’яний храм побудували у в 70-х роках XIV ст. За однією з версій — рішення про будівництво такого храму було викликане появою у місті єпархії Римо-католицької церкви. Згодом храм перебудували, замінивши дерев’яну споруду на кам’яну.

Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла

Фото з сайту twitter.com

В середині 16 ст. біля храму, з південної та північної сторони, було зведено дві каплиці — каплиця святого причастя та каплиця Розради Богородиці та непорочного зачаття. Захоплення міста у 1672 р. турецьким військом на чолі з султаном Мехмедом IV призвело до того, що турки багато храмів перетворили на мечеті. Таким чином до Петропавлівського костелу прибудували мінарет.

Елементи бароко та неоготики з’явились у храмі після того, як Кам’янець-подільський покинули турецькі війська і повернулась до правління польська влада. У храмі звели новий вівтар, сповідальню та трон для єпископа. Щоб не руйнувати мінарет, та не залишати його явним символом мусульманської віри, на ньому католики встановили скульптуру Божої Маткрі.

Цікаві факти:

  • Будівля костелу виконана з використанням трьох архітектурних стилів: ренесанс, неоготика та бароко).
  • Висота мінарету становить 36 м.
  • Розписи стін собору виконав італійський художник Джованні Сампіні.
  • Під час правління радянської влади костел перетворили на музей, лише в 1991 р. він продовжив свою роботу, як католицький храм.

Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Кам’янець-Подільський

Популярні локації поблизу

Кам’янець-Подільська фортеця

Кам’янець-Подільська фортеця

Чи доводилось вам гуляти коридорами кам’яної фортеці ХІІІ століття? Саме така красуня під назвою Старий Замок протягом останніх століть прикрашає Кам’янець-Подільськ.
Олександро-Невський  собор

Олександро-Невський собор

Початок будівництва Олександро-Невського собору припадає на 1891 р., коли на честь 100-ліття Поділля було вирішено приурочити будівництво нового храму.
Турецький бастіон

Турецький бастіон

У Старому місті Кам’янець-Подільського є багато цікавих споруд. Одна з них — оборонна споруда — Турецький бастіон, зведений турками у 1672 р.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.