Херсон, Херсонська область

Парк Слави — одне із найгарніших місць Херсону, справжній меморіальний комплекс, який було засновано у важкі радянські часи. Масштабний парк заворожує кожного відвідувача, розкриваючи неймовірну панораму на Дніпро. Відкриває ансамбль парку — танк  Т-34, справжній учасник воєнних подій, герой, що врятував багато життів від ворожих атак. Окрім нього до комплексу увійшов пам’ятник воїнам-визволителям міста. Його зображено у вигляді алегоричного образу дівчини, яка тримає над головою вінок, що символізує мужність та славу воїнів, які визволяли Херсон від загарбників. Монумент встановлено на високу колону. У її підніжжя знаходиться могила Невідомого солдату з символічним Вічним вогнем.

Парк Слави у Херсоні

Фото з сайту findandfollow.com.ua

Парк слави — не лише згадка про скорботні часи України, це улюблене місце прогулянок жителів міста. Він є прикладом садово-паркового мистецтва, яке нікого не залишає байдужим.

Цікаві факти:

  • Радянська влада дозволила встановити монумент, присвячений воїнам-переможцям, проте гадали, що це буде образ мужнього чоловіка з мечем, замість якого насправді з’явилась тендітна жінка-україночка.
  • У парку Слави знаходиться монумент «Скорботної матері», що стоїть на колінах з іконою. Цей пам’ятник шанує пам'ять 65 загиблих херсонців, які загинули під час воєнних дій в Афганістані.
  • Жителі міста прозвали парк Арештанкою. Існує легенда, що ця назва походить від місця, куди водили купатись арештованих в’язнів.

Парк Слави на карті України

Інші місця з категорії "Природа та парки" в місті Херсон

Популярні локації поблизу

Херсонський обласний краєзнавчий музей

Херсонський обласний краєзнавчий музей

Завдяки приватній колекції громадського діяча В. Гошкевича почалась історія появи херсонського краєзнавчого музею.
Херсонський планетарій

Херсонський планетарій

Одна з унікальних будівель Херсону — Планетарій, яких більше немає на півдні України. З 1960 р. знаходиться він у будівлі колишньої Старо-Миколаївської синагоги.
Ботанічний сад

Ботанічний сад

Херсонський ботанічний сад був закладений у 1934 р. недалеко від сучасного центрального автовокзалу.
Парк мініатюр

Парк мініатюр

Гуляючи стежками ботанічного саду Аграрного університету в Херсоні, обов’язково зверніть увагу на місцевий парк мініатюр — «Херсон в мініатюрі».
Херсонський обласний художній музей ім. О. Шовкуненка

Херсонський обласний художній музей ім. О. Шовкуненка

Майже в самісінькому центрі Херсону знаходиться осередок культурного розвитку — Херсонський обласний художній музей ім. О. Шовкуненка.
Греко-Софійська церква

Греко-Софійська церква

Ще на гравюрах середніх віків зафіксовано появу дерев’яної церкви Святої Софії Премудрості на острові Хіос.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.