вулиця Гоголя 146, Миргород, Полтавська область

Справжня прикраса вул. Гоголя — миргородський музей кераміки, що знаходиться в будівлі керамічного технікуму. Будівля виконана у стилі французького ренесансу. Її звели у 1896 р. На той час це була художньо-промислова школа ім. Гоголя. За стінами школи юні майстри вчились виготовляти фаянсові, теракотові та гончарні вироби. З тих часів і почала формуватися майбутня експозиція музею. У неї увійшли унікальні фарфорові вироби з Франції, Китаю, Японії, Італії, Ірану та Копенгагену. Проте основними роботами стали скульптури Гордєєва, Адамсона та Фальконе, які за наказом Миколи ІІ були віддані до музею.

Музей кераміки

Фото з сайту ru.m.wikipedia.org/wiki

Цікаві факти:

  • Якщо вірити розповідям, вікна у музеї не змінювали з часів будівництва будівлі.
  • Найцінніший експонат музею — майоліковий іконостас — точна копія іконостасу, який у кінці ХІХ ст. миргородські майстри виготовили для російської церкви у Буенос-Айресі.
  • Серед експонатів музею представлені вишивки, гончарні та ткацькі вироби. Вони з’явились завдяки зусиллям колишнього директора —– художника А. Сластіона.

Музей кераміки на карті України

Інші місця з категорії "Музеї" в місті Миргород

Популярні локації поблизу

Курортний парк

Курортний парк

Курортний парк — уунікальне місце для відпочинку, де є можливість не лише відпочити тілом та душею, але й оздоровитись завдяки цілющим властивостям місцевої води.
Миргородська калюжа

Миргородська калюжа

Миргородська калюжа — це не штучний фонтан чи водоймище, це справжнє озеро, яке знаходиться біль Успенської церкви.
Літературно-меморіальний музей Д. Гурамішвілі

Літературно-меморіальний музей Д. Гурамішвілі

Бажаєте побачити частинку Грузії в Україні? Тоді приїздіть до Миргорода, де знаходиться унікальний літературно-меморіальний музей Д. Гурамішвілі.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.