Миргородська калюжа

вулиця Гоголя, Миргород, Полтавська область

Ставок "Миргородська калюжа" — це не штучний фонтан чи водоймище, це справжнє озеро, яке знаходиться біль Успенської церкви. "Миргородська калюжа" розташована на Полтавщині, у місті Миргород. Унікальність озера в тому, що воно має відносно невелику глибину, проте ніколи не пересихає. Навіть в спекотну погоду тут повно води, що пояснюється підживленням за рахунок підземних вод.

Миргородська калюжа

Фото з сайту myrgorod.pl.ua

Перша згадка про Миргородську калюжу з’явилась у XIX ст. Згідно з описом, нині від озера залишилась лише десята частина, яка збережена завдяки Гоголю. Саме він згадав Миргородську калюжу в творі «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». В якості подяки у 2009 р. до 200-річчя ювілею письменника вздовж озера було прокладено набережну та встановлено пам’ятник М. В. Гоголю та скульптури персонажів його повісті.

Цікаві факти:

  • «Миргородська калюжа» навіть узимку не замерзає, а влітку по ній плавають місцеві лебеді.
  • Згідно з легендою, раніше на цьому місці дійсно була калюжа, яка згодом стала озером.
  • Початкові розміри калюжі були такими, що після її часткового осушення, владі вдалось посалити парк, звести житлові будинки та провести дорогу до собору.

Миргородська калюжа на карті України

Інші місця з категорії "Природа та парки" в місті Миргород

Популярні локації поблизу

Курортний парк

Курортний парк

Курортний парк — уунікальне місце для відпочинку, де є можливість не лише відпочити тілом та душею, але й оздоровитись завдяки цілющим властивостям місцевої води.
Літературно-меморіальний музей Д. Гурамішвілі

Літературно-меморіальний музей Д. Гурамішвілі

Бажаєте побачити частинку Грузії в Україні? Тоді приїздіть до Миргорода, де знаходиться унікальний літературно-меморіальний музей Д. Гурамішвілі.
Музей кераміки

Музей кераміки

Справжня прикраса вул. Гоголя — миргородський музей кераміки, що знаходиться в будівлі керамічного технікуму.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.