Ізюм

Ізюм — місто Харківської області, засноване в 1681 р., оточено з усіх сторін вічнозеленими сосновими лісами.  Це єдине місто України, в якому ви знайдете площу Джона Леннона та вулиця Пікассо. Більша частина населення проживає у приватних житлових будинках.

Ізюм

Фото з сайту city-izyum.pp.ua

Більше трьохсот років на гербі міста Ізюм зображено грони винограду. Проте відоме місто не вирощуванням винограду, а великими плантаціями полуниці. Жителі міста навіть дали йому назву — «Полунична столиця». Та щороку проводять «Ярмарки Полуниці». За легендою, назву міста вигадали сіверси, що приживали колись на цій території. Місто знаходиться на р. Сіверо-Донець, яка має сім бродів. Броди з сіверської означають «інзум» — звідси назва.

У місті зберігся один з найстаріших кам’яних храмів Харківщини — Свято-Преображенський собор, який і досі захоплює витонченою архітектурою. Та найбільш цінним та важливою  пам’яткою вважається джерело Божої Матері і, за словами тисяч паломників, має цілющу силу.

Ізюм — місто що дивує, де є на що поглянути і де прогулятись. Хоч це і невеличке місто, проте його самобутність та давня історія надихають та залишають незабутні спогади. 

Ізюм на карті України

Місця, які можуть бути для вас цікавими з цього міста

Ізюмський краєзнавчий музей

Ізюмський краєзнавчий музей

Ізюмський краєзнавчий музей заснував у 1920 р. відомий український краєзнавець та археолог — М. В. Сібільов.
Джерело «Кириченкова криниця»

Джерело «Кириченкова криниця»

Якщо вас охоплює почуття розпачу, хочеться оновити думки та оздоровити тіло, тоді варто відвідати місто Ізюм, де знаходиться цілюще святе джерело «Кириченкова криниця».
Вознесенський кафедральний собор

Вознесенський кафедральний собор

Вознесенський кафедральний собор Ізюму збудували на місці старої церкви у 1826 р., яка була зруйнована через постійне підмивання берегу річкою Сіверський Дінець.

Категорії, які можуть бути цікавими для вас у цьому місті

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.