Первомайський

Первомайський — невелике місто, що знаходиться на відстані 86 км від Харкова. Місто хіміків та виробників було засновано в 1869 р. Його створення пов’язують з прокладенням залізниці від Курську до Залізниці. Перша назва — Лихачове. Вона утворилась на честь поміщика Лихачова. На той час йому належав маєток у с. Сиваш. Лихачове постійно збільшувалось за рахунок приїжджих робітників. Менш ніж за 60 років тут з’явилось 85 дворів. У 1929 р. було прийнято рішення перейменувати селище на честь «Першого травня». Так і утворилась популярна на ті часи назва — Первомайський.

Первомайський

Фото з сайту fortfamilyfest.com

Розквіт селища припадає на післявоєнні роки, коли розпочалась активна забудова Первомайського новими освітніми та громадськими установами. У 1964 р. тут звели хімічний завод, а через 4 роки — завод залізобетонних конструкцій. З 1991 р. селище отримало статус міста. Швидкими темпами в ньому починає розвиватись промислова галузь, а з 2018 р. заплановано будівництво однієї з найпотужніших в Україні сонячних електростанцій.

Туристам Первомайський знайомий завдяки щорічним проведенням Велотуру фортецями Слобожанщини. Маршрут включає дорогу, що проходить через найвідоміші місцеві фортеці: Михайлівську, Олексіївську та Єфремівську.

Первомайський на карті України

Місця, які можуть бути для вас цікавими з цього міста

Храм ікони Казанської Божої Матері

Храм ікони Казанської Божої Матері

Одна з нових та важливих у Первомайську споруд — Казанський храм. Початок його будівництва припадає на 1999 р.
Первомайський краєзнавчий музей

Первомайський краєзнавчий музей

За ініціативою П. В. Харламповича у 1927 р. в Первомайську було відкрито краєзнавчий музей.

Категорії, які можуть бути цікавими для вас у цьому місті

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.