Ізюмський краєзнавчий музей

вулиця Соборна 12, Ізюм, Харківська область
Неділя
09:00-16:00
Понеділок
Вівторок
09:00-16:00
Середа
09:00-16:00
Четвер
09:00-16:00
П’ятниця
09:00-16:00
Субота
09:00-16:00

Ізюмський краєзнавчий музей заснував у 1920 р. відомий український краєзнавець та археолог — М. В. Сібільов. Експозиція музею — це результат багатолітньої роботи, результати якої тепер представлені для   широкого кола відвідувачів. Серед найцінніших експонатів можна побачити: художні твори відомих митців (М. Федорова, С. І. Васильківського, В. Забашта, І. Плісса та ін.). колекція нумізматики, особисті речі декабриста Розена, старовинні документи слобідського козачого полку та багато цікавих речей.

Ізюмський краєзнавчий музей

Фото з сайту city-izyum.pp.ua

Сучасна експозиція складається з 11 тисяч експонатів. Тут є майже все, що дозволить кожному гостю музею поринути в минуле та побачити становлення та розвиток Харківщини та міста Ізюм. Завдяки фотовиставкам події просто оживають перед очима. Колекція фонду постійно поповнюється завдяки внеску жителів міста та його гостей.

Цікаві факти:

  • Найцінніший експонат музею — Євангеліє 1707 р.  в срібно-золотому окладі, подароване Ізюмському Преображенському собору Петром І.
  • У 1950-х р. музеєм було проведено декілька археологічних експедицій, результати яких відображені в частині експонатів.
  • Засновник музею Сібільов під час Другої світової війни намагався усіма силами врятувати експонати музею. Частина з них була закопана в місті, а інша – вивезена до м. Уфа, де археолог провів свої останні роки життя так і не повернувшись до України.

Ізюмський краєзнавчий музей на карті України

Популярні локації поблизу

Джерело «Кириченкова криниця»

Джерело «Кириченкова криниця»

Якщо вас охоплює почуття розпачу, хочеться оновити думки та оздоровити тіло, тоді варто відвідати місто Ізюм, де знаходиться цілюще святе джерело «Кириченкова криниця».
Вознесенський кафедральний собор

Вознесенський кафедральний собор

Вознесенський кафедральний собор Ізюму збудували на місці старої церкви у 1826 р., яка була зруйнована через постійне підмивання берегу річкою Сіверський Дінець.
Гора Кременець

Гора Кременець

На правому березі р. Сіверський Донець знаходиться не лише цілюще джерело Божої Матері, але й найвища точка Харківської області — гора Кременець.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.