Хмельницький

На берегах річки Південний Буг знаходиться мальовниче місто — Хмельницький. Датою його заснування вважається XV століття, часи правління польського короля Владислава ІІ Ягайло. Проте статус містечка із назвою Плоскиров надав йому в XVI столітті інший польський король Стефан Баторій. Сучасну назву Хмельницький, місто отримало у 1954 р. на честь відомого українського діяча Богдана Хмельницького.

Хмельницький

Гостинне місто Хмельницький з кожним роком приймає все більше туристів, яких приваблюють дивовижні краєвиди і затишна атмосфера. За останні роки місто зазнало великих змін. З’явилось чимало нових споруд, у рамках проекту «Велике будівництво» проводиться реконструкція важливих спортивних та навчальних закладів, зводяться нові сучасні спортивні та дитячі майданчики, оновлюються парки та сквери. Найближчими роками тут планують побудувати перший Льодовий палац, музей культури на острові Кохання та сучасне котедже містечко.

Місто Хмельницький вражає кількістю зелені та комфортом. Тут є де прогулятись оскільки місті є чимало парків, скверів та алей. Найкращими місцями для відпочинку заслужено вважається ботанічний сад на базі Хмельницького університету, дендропарк «Поділля», парк ім. Чекмана із чудовими живописними місцями, парк ім. Франка із величезною кількістю спортивних майданчиків та унікальною «алеєю письменників».

Славиться місто не лише живописністю, але й своєю архітектурною спадщиною. У Хмельницьку знаходиться чимало старих будівель, споруджених ще у XVIII та XIX сторіччях. Вулиці міста прикрашають розкішні та елегантні будинки середньої та малої поверховості. У центрі розміщено чимало гарних давніх споруд, музеїв та театрів. Тут є чимало військових пам’ятників, величезних монументів, що присвячені відомим українським діячам.

У місті постійно проводяться різноманітні мистецькі події: вистави, виставки, концерти, фестивалі, конкурси, різноманітні тренінги і майстер-класи. Ознайомитись із датами їх проведення можна на офіційних сторінках у соцмережах:

Facebook

Instagram

Viber

В Україні Хмельницький більш відоме не як культурне, а промислове місто. Тут зосереджено чимало виробничих підприємств, які займаються виготовленням широкого спектру продукції. Тому саме в цьому місті знаходиться один із найбільших оптово-роздрібних ринків країни, де в широкому асортименті представлені товари українських виробників. Влада Хмельницького сприяє промисловому розвитку міста, тому найближчим часом тут планується зведення індустріального парку «Хмельницький». Він стане сучасним комплексом, що допоможе побудувати нові та посилити існуючі зв’язки з вітчизняними та іноземними інвесторами. Це в свою чергу позитивно вплине на роль і розвиток міста та його привабливість для туристів.

Хмельницький на карті України

Місця, які можуть бути для вас цікавими з цього міста

Парк культури та відпочинку ім. Чекмана

Парк культури та відпочинку ім. Чекмана

Парк ідеально підійде для сімейного відпочинку, оскільки тут є чимало місць, де зможе гарно провести час малеча та їх батьки.
Хмельницький обласний художній музей

Хмельницький обласний художній музей

Хмельницький обласний художній музей (ХОХМ) — це незвичайний музей в традиційному розумінні.
Олександрійське училище (Міськрада)

Олександрійське училище (Міськрада)

Одна із найстаріших будівель міста Хмельницький – Олександрійське училище, яке було збудоване в 1904 р.

Категорії, які можуть бути цікавими для вас у цьому місті

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.