вулиця Гоголя 2, Одеса, Одеська область

Шахський палац примха заможних зернових магнатів Бжозовських. За бажанням польського шляхтича архітектор Фелікс Гонсіоровський збудував палац у 1951-1952 роках. Проте таку назва будівля отримала через тих, хто у ній проживав. Так, у 1909 році тут оселився перський шах Мохаммад Алі, який втік від Іранської революції та оселився в Одесі.

Палац вирізняється серед міської забудови. Його виразна архітектура, гарний зовнішній вигляд не залишаються непоміченими перехожими. Важко уявити, що це одна з небагатьох будівель, котру не торкнулись руйнування, характерні для Другої світової війни. Проте після здобуття незалежності Україною, палац деякий час був на межі занепаду. В нього були побиті шибки, поступово почали нівечитись фасади. Лише після проведення у 2004 році реставраційних робіт Шахський палац вдалось повністю відновити.

Шахський палац

Фото з сайту md-ukraine.com/ru

Цікаві факти:

  • Палац побудовано у стилі ранньої англійської готики.
  • У результаті багаточисельних перепланувань початковий вигляд інтер’єрів не зберігся.
  • Існує легенда, що від палацу до моря є підземний хід, яким користувались торговці людьми для перевезення викрадених дівчат-невільниць.

Порада:

Вишукані форми, приваблива архітектура вирізняють Шахський палац та роблять його дійсно унікальною спорудою, на фоні якої будуть виходити гарні та унікальні фото. Також поблизу палацу є інші пам’ятники архітектури (колонада Воронцового палацу, будинок Фальц-Фейна, пам’ятник Апельсину), тому сюди обов’язково варто сходити, гуляючи Одесою.

Вхід заборонено, оскільки приміщення палацу винаймає приватна фірма.

Шахський палац на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Одеса

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Одеський зоопарк

Одеський зоопарк

Побачити рідкісні види тварин є змога не лише у Червоній книзі, але й в Одеському зоопарку.
Одеський державний театр опери та балету

Одеський державний театр опери та балету

Оперний театр — унікальне місце, де можна придбати квитки на пізнавальну екскурсію або насолодитись концертом чи виставою балету.
Приморський бульвар

Приморський бульвар

Приморський бульвар — одне з популярних місць Одеси. Він розпочинається від Думської площі і тягнеться до Воронцовського палацу.
Підводний музей

Підводний музей

Для тих, хто займається дайвінгом або хоче цьому навчитись, варто замовити екскурсію чи самостійно відвідати підводний музей в Одесі.
Спасо-Преображенський собор

Спасо-Преображенський собор

Спасо-Преображенський собор в Одесі — одна з найбільших церковних споруд не лише міста, а й України.
Воронцовський маяк

Воронцовський маяк

Відвідуючи Одесу, обов’язково треба побачити одну з найголовніших її морських споруд —Воронцовський маяк.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.