Воронцовський маяк

воронцовський маяк, Одеса, Одеська область

Відвідуючи Одесу, обов’язково треба побачити одну з найголовніших її морських споруд —Воронцовський маяк. Він першим сповіщає мореплавців про приближення до українських берегів. Будівництво першого  маяка розпочалось ще в 1780-х рр. Він будувався з вапняку та був зруйнований під час російсько-турецької війни.  у 1815 р., проте завершилось лише в 1827 р. за життя князя Воронцова. На цього честь і названо маяк — Воронцовський. Будівля була виконана з дерева та чугуну. Маяк мав висоту – 17 м.  Простояла вона до 1941 р. Та була зруйнована під час оборони Одеси заради безпеки тих, хто знаходився на території порту. Оскільки висока споруда привертала до себе увагу ворогів, розкриваючи місцерозташування жителів та військових.

Воронцовський маяк

Фото з сайту dumskaya.net

Новий маяк звели у 1955 р. Його форма нагадує циліндр, а висота сягає 26 м. Це забезпечує його видимість за 15 морських миль. За традицією маяку залишили стару назву.

Воронцовський маяк на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Одеса

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Одеський зоопарк

Одеський зоопарк

Побачити рідкісні види тварин є змога не лише у Червоній книзі, але й в Одеському зоопарку.
Одеський державний театр опери та балету

Одеський державний театр опери та балету

Оперний театр — унікальне місце, де можна придбати квитки на пізнавальну екскурсію або насолодитись концертом чи виставою балету.
Приморський бульвар

Приморський бульвар

Приморський бульвар — одне з популярних місць Одеси. Він розпочинається від Думської площі і тягнеться до Воронцовського палацу.
Підводний музей

Підводний музей

Для тих, хто займається дайвінгом або хоче цьому навчитись, варто замовити екскурсію чи самостійно відвідати підводний музей в Одесі.
Спасо-Преображенський собор

Спасо-Преображенський собор

Спасо-Преображенський собор в Одесі — одна з найбільших церковних споруд не лише міста, а й України.
Одеський парк ім. Т. Г. Шевченка

Одеський парк ім. Т. Г. Шевченка

Одне з найпопулярніших туристичних місць Одеси — парк ім. Т. Г. Шевченка. Це історичне місце, яке почало історію свого існування у 1840 році.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.