Спасо-Преображенський собор

Соборна площа, 3, Одеса, Одеська область

Спасо-Преображенський собор в Одесі — одна з найбільших церковних споруд не лише міста, а й України. Проте сучасна будівля є прототипом старого храму, який звели в 1794 р. та зруйнували у 1936 р. за рішенням влади, яка вирішила, що будівля не являє собою ніякою архітектурної цінності.

Спасибо-Преображенський собор

Фото з сайту www.sputnik8.com

Будівництво нового Спасо-Преображенського собору у класичному стилі велось виключно на кошти жителів Одеси. Обійшлось воно в 32 млн. грн. При будівництві була збільшена висота дзвіниці. Нині вона сягає 77 м. Дзвони собору виготовляли з бронзи з додаванням срібла. Найбільший з 14 дзвонів важить 14 т.

Біля собору стоїть фонтан, зведений на кошти лікаря-офтальмолога В. П. Філатова. За легендою, він виділив кошти на будівництво фонтана саме в тому місці, де стояв старий храм, щоб люди не затоптували святого місця. Після відновлення собору фонтан перенесли ближче до вул. Преображенської.

Спасо-Преображенський собор на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Одеса

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Одеський зоопарк

Одеський зоопарк

Побачити рідкісні види тварин є змога не лише у Червоній книзі, але й в Одеському зоопарку.
Одеський державний театр опери та балету

Одеський державний театр опери та балету

Оперний театр — унікальне місце, де можна придбати квитки на пізнавальну екскурсію або насолодитись концертом чи виставою балету.
Приморський бульвар

Приморський бульвар

Приморський бульвар — одне з популярних місць Одеси. Він розпочинається від Думської площі і тягнеться до Воронцовського палацу.
Підводний музей

Підводний музей

Для тих, хто займається дайвінгом або хоче цьому навчитись, варто замовити екскурсію чи самостійно відвідати підводний музей в Одесі.
Воронцовський маяк

Воронцовський маяк

Відвідуючи Одесу, обов’язково треба побачити одну з найголовніших її морських споруд —Воронцовський маяк.
Одеський парк ім. Т. Г. Шевченка

Одеський парк ім. Т. Г. Шевченка

Одне з найпопулярніших туристичних місць Одеси — парк ім. Т. Г. Шевченка. Це історичне місце, яке почало історію свого існування у 1840 році.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.