Правління Катерини ІІ вплинуло не лише на Росію, а й на Україну, де завдяки їй з’явилось чимало цікавих та цінних пам’яток архітектури. Одна з них — Корсунський монастир. Його побудували у XVIII ст. за наказом російської цариці. За залишками будівлі можна судити про її масштаби та багате наповнення. Тут знаходились церкви, собори, фруктові сади та городи.
Фото з сайту photos.wikimapia.org
Значної шкоди монастирю завдала революція 1917 р. та Друга світова війна. Та не встиг монастир відновитись, як почала правити радянська влада. Через її накази з Корсунського монастиря буди вигнані всі монахи. Приміщення почали використовувати у якості школи для неповнолітніх злочинців. Монастир відновив свою роботу лише у 1999 р. У Михайлівській церкві й по сьогоднішній день проводять церковні богослужіння. Проте повністю відновити монастирський комплекс так і не вдалось. Про його величність нагадують лише залишки у вигляди частково збереженої огорожі, західні ворота та північно-східна башта.
Цікаві факти:
- Спочатку монастир був старообрядницьким. Лише в XIX ст. він став православним.
- Існує легенда, що на місці монастирю діти знайшли ікону, проте, коли намагались її винести, їм не вдалось. Ікона стала дуже важкою і діти не могли зрушити з місця. Таким чином будо визначено місце будівництва монастиря.
- Водонапірна башта на території монастирю колись була Дмитрівською церквою.