Корсунський монастир

вулиця Набережна 50, 74986 Корсунка, Херсонська область

Правління Катерини ІІ вплинуло не лише на Росію, а й на Україну, де завдяки їй з’явилось чимало цікавих та цінних пам’яток архітектури. Одна з них — Корсунський монастир. Його побудували у XVIII ст. за наказом російської цариці. За залишками будівлі можна судити про її масштаби та багате наповнення. Тут знаходились церкви, собори, фруктові сади та городи.

Корсунський монастир

Фото з сайту photos.wikimapia.org

Значної шкоди монастирю завдала революція 1917 р. та Друга світова війна. Та не встиг монастир відновитись, як почала правити радянська влада. Через її накази з Корсунського монастиря буди вигнані всі монахи. Приміщення почали використовувати у якості школи для неповнолітніх злочинців. Монастир відновив свою роботу лише у 1999 р.  У Михайлівській церкві й по сьогоднішній день проводять церковні богослужіння. Проте повністю відновити монастирський комплекс так і не вдалось. Про його величність нагадують лише залишки у вигляди частково збереженої огорожі, західні ворота та північно-східна башта.

Цікаві факти:

  • Спочатку монастир був старообрядницьким. Лише в XIX ст. він став православним.
  • Існує легенда, що на місці монастирю діти знайшли ікону, проте, коли намагались її винести, їм не вдалось. Ікона стала дуже важкою і діти не могли зрушити з місця. Таким чином будо визначено місце будівництва монастиря.
  • Водонапірна башта на території монастирю колись була Дмитрівською церквою.  

Корсунський монастир на карті України

Популярні локації поблизу

Бериславський районний історичний музей

Бериславський районний історичний музей

У 1958 р. було відкрито бериславський районний історичний музей, де знаходиться 9000 експонатів, що розкажуть про найцікавіші історичні моменти міста та України.
Завод коньяку «Таврія»

Завод коньяку «Таврія»

Найбільший завод по виготовленню коньяку знаходиться в Новій Каховці — завод «Таврія».
Історичний музей

Історичний музей

Історичний музей Нової Каховки відрили лише у 1990 р. За ці роки він зміг зібрати понад 4000 експонатів, присвячених історичним подіям останніх п’яти епох.
Кам’яні вишиванки

Кам’яні вишиванки

Чи доводилось вам бачити на будівлях ніби завмерлі візерунки, які нагадують справжні українські узори вишиванок?
Каховська ГЕС

Каховська ГЕС

Прихильники масштабної архітектури можуть ознайомитись з гордістю Нової Каховки, її промисловим серцем та символом.
Міський парк ім. Фалдзинського

Міський парк ім. Фалдзинського

Міський парк — перлина Нової Каховки. Це зелений шедевр ландшафтної архітектури, створений у 1950-х роках відомим садівником С. М. Фалдзинським.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.