Бердянськ, Запорізька область

З 1972 р. на території України офіційно зареєстровано назву пам’ятки природи — урочище Солодкий лиман. Це унікальна та живописна територія, що займає близько 25 га. Вона вражає різноманіттям рослинності, видами тварин та напрочуд удовими прісними озерами, що розкидані серед густої зелені степів та луків. Тут часто зустрічаються лебеді-шипуні, що звивають свої гнізда. Весною у водах відбувається нерест сазану, судака, пеленгасу та інших азовських риб.

Солодкий лиман

Фото з сайту maximum.fm

Назва лиману походить від його прісних озер. Вважається, що в них вода настільки чиста та малосольна, що її справді можна назвати солодкою. Тому в літню пору це місце переповнене великою кількістю туристів, що приїжджають сюди заради гарного відпочинку.

Цікаві факти:

  • Вміст солі в прісних озерах лиману складає від 4 до 6 г/л.
  • Вода в лимані має сіруватий відтінок. Це пояснюється тим, що поруч знаходяться лікувальні грязі, збагачені великою кількістю сульфатів та натрію.
  • Проведені на місці лиману розкопки довели, що раніше на цьому місці знаходились давні поселення, які були тут ще в 3 тис. до  н.е.

Солодкий лиман на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Бердянськ

Популярні локації поблизу

Азовський проспект

Азовський проспект

Азовський проспект — немов артерія міста, яка сполучає його центральну частину із набережною, що веде до моря.
Зоопарк «Сафарі»

Зоопарк «Сафарі»

У Бердянську є багато місць для відпочинку, проте одне з обов’язкових, яке буде цікавим як дітям, так і дорослим — затишний зоопарк «Сафарі».
Караїмська кенаса

Караїмська кенаса

Одна з найнеординарніших та найгарніших будівель Бердянську — караїмська кенаса — молитовний будинок.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.