Ізюм, Харківська область

На правому березі р. Сіверський Донець знаходиться не лише цілюще джерело Божої Матері, але й найвища точка Харківської області — гора Кременець. Перша згадка про неї є в історичних записах 1843 р. В свої працях її досліджував геолог Мерчисон. Знаходиться гора на висоті 218 м над рівнем моря. На самій верхівці пагорбу у 14 столітті знаходилась татарська фортеця, яка називалась «кремен». За однією з версій, саме від цього слова походить назва гори. Проте остаточна назва сформувалась лише після приєднання територіях до Російської імперії. Саме в ті часи почали активно перейменовувати, робити співзвучними до слов’янської мови. Таким чином кремен перетворився на Кременець.

Гора Кременець

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Піднявшись на гору, відразу впадає в коло зору композиція з кам’яних баб, старовинних монументів, що з’явились тут ще під час проживання кочівних племен. Окрім них тут ще знаходиться декілька пам’яток: меморіальні плити, на яких викарбовано імена загиблих солдат, обеліск на могилі невідомого солдата та пам’ятник жертвам Голодомору. У 1969 р. тут встановили телевежу. Гора  є гордістю міста, оскільки вона цінна не лише своєю історією, але й тим, наскільки гарний з неї відкривається краєвид.

Цікаві факти:

  • За легендою, кам’яні постаті — це тіла людей, що проживали на горі та поклонялись богу сонця. Через розгніваність на людей, воно перетворило їх на кам’яні статуї, які й до нині стоять на горі.
  • Щороку на горі проводяться змагання авіамоделістів.
  • Одна з версій походження назви гори пов’язана з кар’єром, який знаходиться поруч. Ц цього кар’єру видобували кремній.

Гора Кременець на карті України

Популярні локації поблизу

Ізюмський краєзнавчий музей

Ізюмський краєзнавчий музей

Ізюмський краєзнавчий музей заснував у 1920 р. відомий український краєзнавець та археолог — М. В. Сібільов.
Джерело «Кириченкова криниця»

Джерело «Кириченкова криниця»

Якщо вас охоплює почуття розпачу, хочеться оновити думки та оздоровити тіло, тоді варто відвідати місто Ізюм, де знаходиться цілюще святе джерело «Кириченкова криниця».
Вознесенський кафедральний собор

Вознесенський кафедральний собор

Вознесенський кафедральний собор Ізюму збудували на місці старої церкви у 1826 р., яка була зруйнована через постійне підмивання берегу річкою Сіверський Дінець.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.