Костел святого Миколая

вулиця Коваленка 3, Кам’янське, Дніпропетровська область

У старовинній частині міста Кам’янскького знаходиться одна з відомих його пам’яток — римо-католицький костел святого Миколая, виконаний у неготичному стилі. Костел св. Миколая звели у 1905 р. завдяки побудованому на той час Дніпровському заводу. Оскільки його робітниками були не лише українці, а й поляки, виникла необхідність у будівництві святого храму.  Спочатку це був Молитовний будинок в місті Кам’янскьке, але його приміщення було занадто тісними, тому за розпорядження директора Дніпровського заводу було прийняте рішення про будівництво нового католицького храму.

Костел святого Миколая

Фото з сайту dniprograd.org

За проектом костел мав бути базиліканського типу, його дві високі вежі сягали 33-метрової висоти.  Біля вівтарної частини було встановлено дві скульптури – святому Миколаю та Варварі. Проте найбільшу увагу заслуговувала скульптура Ісуса Христа, розміщена на хресті. На жаль, за радянські часи костел св. Миколая було розграбовано і лише у 1991 р. було відновлено богослужіння та проведено реставраційні роботи.

Цікаві факти:

  • У 1913 р. майже 25% населення Кам’янска складали люди католицької віри. Цим пояснюється крайня потреба у будівництві костелу св. Миколая.
  • Місткість костелу – близько 500 чол.
  • В радянські часи костел перетворили на клуб танці. Хрести з костели було зрізано., а людина, що їх зрізала, загинула на виробництві через 3 дні.

Костел святого Миколая на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Кам’янське

Популярні локації поблизу

Блакитні озера

Блакитні озера

Одне з найкращих місць для відпочинку в Дніпровській області – Блакитні озера біля Кам’янського.
Музей історії м. Кам’янського

Музей історії м. Кам’янського

Прагнете дізнатись про найцікавіші події міста Кам’янське, тоді варто в музей історії м. Кам’янского було засновано в 1931 р.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.