Церква Різдва Христового

Галич, Івано-Франківська область

Одна з найдавніших святинь міста Галич — церква Різдва Христового. За історичними згадками, її було зведено у XIV ст. Проте до наших днів вона не зберіглась у своєму первинному вигляді через неодноразові напади татар. На думку, Ю. Лумського (дослідника галицьких грамів), раніше трибанна  церква мала у плані хрест та вхід із західного фасаду. Згодом будівлю було добудовано. Внаслідок цього західний вхід замуровано, а з півночі та півдня додано двоє дверей.

Церква Різдва Христового

Фото з сайту karpaty.rocks

Відбудова церкви Різдва Христового буда розпочата у 18 ст., після якої було проведено декілька реставрацій. Внаслідок реставраційних робіт церква набула сучасного вигляду, були реставровані інтер’єри та добудована дзвіниця.

Цікаві факти:

  • Церква побудована з місцевого м’якого каменю — мергелю.
  • У церкві встановлено унікальний іконостас, який виготовлено із каменю-пісковику
  • У 2016 р. були проведені реставраційні роботи інтер’єрів на кошти жителів міста. На створення мозаїки за старовинними технологіями було зібрано 4 млн. грн.

Церква Різдва Христового на карті України

Популярні локації поблизу

Галицький національний природній парк

Галицький національний природній парк

Природний парк — природоохоронна територія в Україні. Парк знаходиться в межах Галицького району Івано-Франківської області.
Касова Гора

Касова Гора

Гора має вигляд скелястих пагорбів. Розташована на північний захід від села Бовшова в Івано-Франківській області

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.