Кам’янець-Подільський, Хмельницька область

Бакота — неймовірно гарна територія, що знаходиться на півдні Хмельницької області. Назва має дві версії походження: від румунської «боката» - означає «шматок хлібу», а ще — «бажане, чудове місце». Місцевість дійсно зачаровує красою своїх пейзажів, відволікає від важких думок, надихає та сповнює тіло неймовірною енергетикою. До Бакоти можна дістатись з Кам’янець-Подільського за 2 год або 3 км від с. Гораївка.

Бакота

Фото з сайту prolviv.com

Сучасна Бакота — не просто назва місцевості, це назва столиці Дністрянського Пониззя, яке існувало тут з 1024 р. На території знаходились чисельні поселення язичників, які згодом змінив печерний монастир, що знаходиться в товщі Білої гори. Невелике селище поступово перетворювалось на важливе місто, що стало відігравати важливу роль у політичному житті Галицько-Волинського князівства. 

Через напад монголо-татар у 1255 р. місто почало занепадати. Не врятувало ситуацію і перехід правління до литовських та польських феодалів. Постійні напади, переходу Бакоти під владу різних держав, голодомор — негативно вплинули на розвиток міста. Невдоволене населення повстало, але польська шляхта не лише придушила повстання, а й зруйнувала Бакоту, позбавивши її статусу впливово адміністративного центру. Але на тому нещастя населеного пункту не припинилися.

В 1973 р. влада попередила жителів Бакоти про будівництво Новодністровської ГЕС, через яку з 1981 р. почалось поступове затоплення території та прилеглих населених пунктів. Нині вода потопила декілька десятків сіл, її жителі переїхали, а на трагічному місці з’явилась популярна туристична локація. З тих пір Бакота отримала другу назву Атлантида, що нагадує сучасникам про те, що десь на глибині Вона стала частиною Національного природного парку «Подільські Товтри».

Заслуговує на увагу не лише краса місцевості, а й Бакотський печерний скельний монастир, заснований в ХІ ст. на Білій горі. Він неодноразово зазнавав руйнувань, проте його залишки були викопані у 1884 р. групою археологів на чолі з В. Б. Антоновичем. Нині туристи можуть близько 760 кв. м.  пам’ятки, яка включає печеру на першому ярусі та дві печери на другому ярусі. В підлозі монастиря знаходиться 19 гробниць. Кожен, хто тут буває, відмічає, що монастир має якусь духовну силу, яку відчуває кожен, хто потрапляє всередину. Декілька хвилин перебування в печері ніби надає людям силу та енергію.

Бакота — місце сили та емоцій, тут ви відчуєте єднання з природою, а вода з підземних джерел допоможе подолати давні недуги.

 

Бакота на карті України

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.