Національний музей-заповідник М. В. Гоголя,

38040 Гоголеве, Полтавська область

До 175-річниці від дня народження Гоголя у 1929 р, у Моршині відкрили його музей. Він знаходиться в тому самому будинку, маєтку його батьків, де провів своє дитинство талановитий письменник. Під час німецько-фашистської окупації садибу майже знищили. Тому її довелось відновлювати за малюнками та фотографіями, спогадами свідків, які пам’ятали, якою вона була.

Музей-заповідник Гоголя

Фото з сайту monuments.top

Музей-заповідник включає комплекс забудов: флігель, де знаходився робочий кабінет письменника; садиба батьків; дерев’яна альтанка. На території  музейного комплексу є гарний ставок, столітній сад, могили батьків Гоголя, величезний камінь, де полюбляв письменник обдумати сюжети своїх творів, та облаштована центральна алея.

В самому будинку максимально відтворено інтер’єри, представлені речі, які пов’язані з життям та творчістю письменника. Тут є перші видання його книг, особисті речі, картини, фотокартки та записи про народження та хрещення Гоголя взяті з метрики Спасо-Преображенської церкви.

Цікаві факти:

  • Експозиція музею налічує близько 7000 предметів, які відносяться до ХІХ ст.
  • Гоголь любив вишивати та в'язати, тому в його будинку можна побачити вишиті предмети.
  • З флігелем Гоголя пов’язано багато містичних історій. Є версія, що якщо потурбувати спокій письменника, то все життя тебе будуть переслідувати неприємності.
  • Охоронці музею неодноразово бачили поруч з музеєм постать у чорному. Існує версія, що це привид Гоголя, який і досі не знайшов собі спокою.

Національний музей-заповідник М. В. Гоголя, на карті України

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.