Музей П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк

вулиця Чайковського 13, 23130 Браїлів, Вінницька область

В смт. Браїлова, що знаходиться недалеко від Жмеринки, на вул. Чайковського знаходиться старовинна будівля, зведена у 1868 р. Тоді в ній мешкала сім’я залізничного магната К. фон Мекк. Двоповерхова будівля виконана у стилі класицизму. Вона знаходиться в найживописнішому місці, серед парку зі ставками та містками. Маєток став відомим завдяки дружбі сімї фон Мекків із відомим композитором П. Чайковським. За різними джерелами, у 1878-1880 рр. він приїзжав у цей маєток та проживав там тривалий час.

Музей Чайковського

Фото з сайту www.facebook.com/chaimekk/photos

Будівля маєтку була пошкоджена під час Другої світової війни. Проте згодом її відремонтували та віддали ПТУ. Сьогодні там знаходиться Браїлівський професійний ліцей, в лівому крилі якого, за ініціативою викладачів, організовано музей ім. Чайковського та сім’ї фон Мекк. Окрім експозиції, присвяченої Чайковському, у музеї є  кабінет-ліхтарик, де знаходяться речі Надії Філаретівни, колишньої власниці маєтку. Також у музеї є відведена окрема експозиція, присвячена історії Браїлово часів XIX ст.

Цікаві факти:

  • Значний внесок в розвиток музею зробив москвич-колекціонер П. Пляцек, який віддав свою колекцію тематичних та меморіальних речей, що належали сім’ї фон Мекк та композитору Чайковському.
  • Поблизу маєтку є приміщення для прислуги, яке нині використовується у якості гуртожитку для студентів.
  • У 2019 р. музей відвідала правнучка Надії Філаретівни фон Мекк — Елізабет Радсен-Тіленіус Краутхофф.

Музей П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк на карті України

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.