Вінницька водонапірна вежа

E583, Вінниця, Вінницька область

Один із символів Вінниці, що зберігся протягом століть — вінницька водонапірна вежа. Щасливою долею цю споруду оминули руйнівні роки світових воєн та революції 1917 р. З моменту будівництва, з 1912 р, вона виконувала роль водонапірної вежі, під час Другої світової війни —пункту спостереження, потім перетворилась на житловий будинок. Лише з 1980-х р. її приміщення було віддано під музей пам’яті воїнів, що загинули під час Афганської війни.

Вінницька водонапірна вежа

Фото з сайту static.hromadske.radio

Раніше 28-метрова вежа була однією з найбільших споруд міста. Її було видно здалеку, за декілька кілометрів. Проте нині вона гармонійно вписується у міську багатоповерхову забудову.

Цікаві факти:

  • Автор проекту водонапірної башти – архітектор Григорій Артинов.
  • У 70-ті роки вежу хотіли зруйнувати через те, що вона руйнувала «соціалістичний обрис» міста. Проте краєзнавці, історики та культурологи змогли переконати в її історичній цінності.
  • З однієї сторони вежі знаходиться туристичний центр, де можна отримати будь-яку інформацію щодо турів по Вінниці.
  • На одній із стороні вежі знаходиться срібний хрест, який символізує захист споруди.

Вінницька водонапірна вежа на карті України

Поширені запитання про Вінницька водонапірна вежа

  • Водонапірна вежа - гідротехнічна споруда в системі водопостачання для регулювання тиску і витрати води у водопровідній мережі, створення її запасу і вирівнювання графіка роботи. 

  • Вежа була однією з найбільших споруд міста. На данний час вежа  є гордістю місцевих мешканців та окрасою міста Вінниця.

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Вінниця

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.