Хмільник, Вінницька область

На початку ХХ ст. в місті Хмільник розпочалось будівництво одного з найбільших палаців в Україні — палацу графа Ксідо. Власником став молодий військовий, який вдало одружився з донькою графа Лівашова. Приданого дружини вистачало на будівництво нового палацу в Хмільнику, яка також володіла 28-ма селами із землями.

Палац графа Ксідо

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Архітектор палацу – відомий зодчий І. Фомин. За його задумав палац Ксідо мав бути величезних розмірів, проте втілити задум повністю не вдалось через початок першої світової війни. Зміна політичної ситуації змусила графа Ксідо виїхати з України. Побачити знову свій палац він зміг лише у 1942 р.

Цікаві факти:

  • Палацово-парковий комплекс будувався на кошти графині Катерини Левашової.
  • Головний фасад будинку виконано у стилі класицизм, а дворовий — у стилі ренесансного замку, що прикрашають кутові башти.
  • Поблизу замку Ксідо знаходиться міст на двох арочних опорах. Існує легенда, що всіх закоханих чекає щасливе подружнє життя, якщо вони освідчаться один одному.

Палац графа Ксідо на карті України

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.