Миколаївська церква

вулиця Дунайська 4, Кілія, Одеська область

Одна з найгарніших пам’яток міста Кілія — Миколаївська церква, поблизу проспекту Миру. Достеменно невідомо точна дата будівництва храму, оскільки він неодноразово руйнувався та відбудовувався протягом свого існування. В деяких джерелах вказано, що Миколаївську церкву побудовано за часи татарської навали, у 1485 р. Це й поясню унікальну архітектуру будівлі: майже на 2 м її перший поверх занурений у землю, створюючи таким чином цокольний поверх. Це було необхідно для того, щоб збудована церква не була вищою по висоті ніж турецькі мечеті.
Напис на стінах Миронівської церкви вказує на те, що церква буда побудована у 1647 р. Можливо, це лише дата відновлення храму після чергової руйнації. Впритул до церкви побудована дзвіниця у 1891 р. Її перший поверх має прямокутну форму плану, проте наступні яруси вже квадратні по формі.

Миколаївська_церква

Фото з сайту uk.wikipedia.org

 Основний будівельний матеріал будівлі — тесаний вапняк. Проте склепіння та арки виконані з тонкої цегли  — плінфи. Якщо у Візантії її використовували для підвищення сейсмічної витривалості будівлі, то в даному випадку – для виконання складних декоративних та конструктивних  елементів.

Миколаївська церква має унікальне конструктивне рішення — це один із небагатьох храмів України напівпідземного типу.

Миколаївська церква на карті України

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.