Бубнище, Івано-Франківська область

Кам’яна Квітка Прикарпаття, Кам’яні гіганти, «Бубниські» скелі — скелі Довбуша мають чимало назв, які підкреслюють їх значення як історичного свідка та культурної цінності. Знаходиться туристична локація в урочищі Бубнище, в 6 км від селища Бубнище. Її висота — 668 м. над рівнем моря, а час утворення — понад 70 млн. років тому.

Скелі Довбуша


За історичними даними Скелі Довбуша були місцем, де знаходили прихисток давні племена та місцеве населення, яке ховалось від частих монголо-татарських нападів. Місцеві мешканці кажуть, що камені — як оберіг, що дає захист кожному, у кого в ньому була потреба.
Зі Скелями Довбуша пов’язано багато історій та легенд. Згідно з ними багаточисельна монголо-татарська орда намагалась захопити поселення. Жителі мужньо захищались, проте ворогів було більше. Лише в останню мить одна з дівчат взяла бубінь та почала в нього стукати, закликаючи скелю допомогти людям. Скеля розступилась і сховала за собою жителів селища. Монголо-татарам довелось відступити. Після того за допомогою бубну дівчина попереджала односельчан про можливу загрозу, виглядаючи вдалечині чи не підходять ворожі війська. Саме через цю подію селище отримало назву Бубнище. 
Назва ж самих скель походить від легенди, що пов’язана з опришківським рухом. Основна версія розкрита польським письменником Францішком Карпінським. На його думку, Олекса Довбуш мав чаклунську силу. Він закохався в дружину заможного селянина Штефана Дзвінчука. Проте кохання було не взаємним. Дзвінчук разом з дружиною вбили повстанця, застелили срібною кулею, що мала припинити чаклунську силу Довбуша. Смертельно пораненого Олексу його побратими віднесли до скель, де він стік кров’ю та помер. Ще одна легенда говорить про те, що перед смертю О. Довбуш встиг у скелях сховати свої скарби. Так це чи ні, але їх і досі ніхто не знайшов. 
Скелі Довбуша називають місцем сили. Можливо за те, що тут хтось відновлює свою енергію, а комусь вдається відчути легкість на душі після проходження крізь «Чортову ущелину». Це вузьке місце завширшки 20-22 см, яке утворилось між скелями, та яке здатні пройти не всі відвідувачі локації. Проте, ходить легенда, що всі, хто проходять крізь ущелину, очищують свою душу від гріхів. Так це чи ні — варто перевірити на власному досвіді!
Скельний масив складається з різноманітних по формі та розміру валунів. Самі ж скелі зверху нагадують квітку, в якої 22 скелі-пелюстки. Кожна з них має власну назву, проте лише одна з них найпопулярніша серед туристів — серце Олекси. Хто хоче здійснення заповітної мрії, повинен торкнутись цього каменю та сформулювати бажання. 
Скелі Довбуша не даремно популярні серед альпіністів. Вони не тільки ідеально підходять для тренувань, а й ще є важкодоступною локацією, яку приємно підкорювати. Тому, збираючись до скель, варто одягнути максимально зручний та практичний одяг: спортивні штани та кросівки чи кеди — оптимальний варіант на будь-яку теплу погоду.
Маршрут до скель починається від Поляницького водоспаду, за ним знаходяться перші невеликі скелі. Маршрут досить популярний, тому важко заблукати йдучи протоптаною дорогою чи вслід за такими ж туристами, як ви. Вздовж маршруту можна відпочити в одній з облаштованих альтанок. Зазвичай весь шлях до Скель Довбуша триває близько 40 хв. Буде непросто, але такий підйом вартий знайомства з одним із місць сили України.
 

Скелі Довбуша на карті України

Популярні локації поблизу

Музей історії міста Болехова ім. Романа Скворія

Музей історії міста Болехова ім. Романа Скворія

Музей — заснований 28 листопада 1967 р. краєзнавцем, ентузіастом Романом Теодоровичем Скворієм. 1970 р. музеєві було присвоєно звання Народного
Карпатський трамвай

Карпатський трамвай

Міні-потяг, який їде по вузькоколійній лінії шириною всього 70 см. Поїздки проводяться щоденно, крім понеділка та вівторка
Центральний бювет

Центральний бювет

Відпочиваючи у Моршині, майже кожен відвідувач знає відомий в ньому міський бювет «Грибок».
Зоопарк «Зоотрополіс»

Зоопарк «Зоотрополіс»

Зоопарк «Зоотрополіс» - унікальне місце. Тут кожен гість має змогу придбати корм та особисто погодувати тварин чи птахів.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.