Малин

Малин — невелике місто в Житомирській області, що має власну тисячолітню історію, оповите легендами та відвідане відомим мандрівником Миклухою-Маклаєм. Лише на перший погляд Малин нагадує звичайне провінційне містечко, яке не може чимось здивувати та запам’ятатись. Але навіть тут є свої неймовірні місця, здатні затамувати подих мандрівника.

Ще на під’їзді до Малина неможливо не помітити величезні гранітні кар’єри, що простягаються тут на сотні метрів. Велетенські каскадні рельєфи зачаровують погляд, нагадуючи про те, як здатна людина змінити природу. На південному сході від міста таких кар’єрів кілька, деякі з них діючі, але є й затоплені, які вже перетворились не лише на місця відпочинку, а й навіть на підводні музеї.

У східній частині Малина зберігся маєток родини Гіжицьких, зведений ще в 1860-х рр. Власники маєтку протягом двох поколінь позитивно впливали на розвиток культурного та економічного життя міста. Їх житловий будинок нині перетворився на гуртожиток ліцею, а на згадку про покровителів міста нагадує невеличка капличка в неоготичному стилі.

Місто Малин не має багато вцілілих пам’яток історії, проте тут ще досі є залишки давньоруського городища, датовані XVIII-XIX ст., найстаріший костьол св. Анни (зведений з дерева ще в 1780 р., але згодом перебудований у 1884 р.).

Щоб дізнатись більше про Малин, варто не просто сюди приїздити на черговий фестиваль чи фест, спробуйте пройтись туристичним маршрутом «Малин та околиці», що охоплює 17 локацій, здатних в повній мірі розповісти про історію та розвиток цього невиличкого промислового міста.

Малин на карті України

Категорії, які можуть бути цікавими для вас у цьому місті

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.